Kalite
1976'dan Günümüze Tecrübeyle...
Kalite ve Gıda Politikamız
Faaliyette bulunduğumuz buğday unu üretimi ve satışı sektöründe;
İlgili tüm yasal şartlara uygun,
Müşteri taleplerini en kısa zamanda ve en uygun şekilde yerine getirerek,
Müşteri şikayet ve isteklerini değerlendirerek müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak,
Hammaddeden ürün teslimine kadar kaliteden ödün vermeden, özgünlüğü korunan ürünü en iyi şekilde sunarak,
Teknolojik yenilikleri sürekli takip ederek gıda güvenliği ve diğer sistemlere entegrasyon seviyesini arttırmak,
Hammadde taklit veya tağşiş riski mevcut olabilecek tedarik zincirinde gelişmekte olan tehdit bilgilerine erişimi ve kontrolü sağlayacak sistem gerekliliklerini yerine getirerek,
BRC standartları ve islam fıkhına uygun üretim ve kurum kültürünün benimsenmesini sağlayarak,
Çalışanlarının memnuniyet ve bağlılığını arttırmayı hedefleyerek, tüm çalışanların desteği ve katılımı ile sürekli iyileşen kalite kültürü çerçevesinde,

Kaliteli ve güvenilir ürünler sunmayı taahhüt ederiz.
Kalite ve Gıda Politikamız
T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı
İşletme Kayıt Belgesi
Osmanlı Un 1976 yılında Türkiye'nin dünyaya açılan en önemli liman şehirlerinden olan Samsun ilinde kurulmuştur. Yılların getirdiği çalışma, tecrübe, teknolojik yatırım ve insana verdiği değerle bugün firmamız; günlük 1850 ton, yıllık ise 675.000 ton buğday öğütme kapasitesine sahiptir.
Belgeler ve Sertifikalar
Firmamız, İstanbul Sanayi Odasınca hazırlanan Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2008, 2009, 2018 ve 2019 yılı listelerinde yer almıştır. Firmamız ÖNCE KALİTE sloganından hareketle gerek birinci elden tüketicilere, gerekse un ürünleri imalatçılarına gerekli sıhhi ve kalite şartlarına haiz ve de gerektirdiği ölçüde katkısız buğday unu sunmaktadır.
TS EN ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi
Enerji Yönetim Sistemi Politikamız
Unsan-Un San. ve Ticaret A.Ş. olarak, sürdürülebilirlik ve sorumlu iş anlayışımız doğrultusunda enerji yönetimine büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda, misyonumuz, vizyonumuz ve temel değerlerimizle uyumlu bir enerji yönetim sistemi kurmak ve geliştirmek için kararlıyız.
Taahhütlerimiz
Yasal Uyumluluk: Enerji yönetim sistemimizi, TS ISO EN 50001:2018 standardı ve tüm ilgili yasal mevzuatlara uygun bir şekilde kurmak ve sürdürmek.
Bilinçlendirme ve Eğitim: Çalışanlarımızın enerji tasarrufu ve verimliliği konusundaki farkındalıklarını ve sorumluluklarını artırmak için düzenli eğitimler düzenlemek.
Enerji Odaklı Karar Verme: Yatırım ve tasarım kararlarında enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynaklarını öncelikli olarak değerlendirmek.
Verimli Tedarik Zinciri: Satın alma süreçlerinde enerji verimli ürünlere ve hizmetlere öncelik vererek tedarik zincirimizdeki enerji ayak izini azaltmak.
Sürekli Gelişim: Enerji yönetim sistemimizi kurumsal yönetim sistemlerimize entegre ederek ve periyodik gözden geçirmeler yoluyla sürekli iyileştirmeye çalışmak.
Çevreye Duyarlılık: Enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik projeler planlayarak ve uygulayarak çevresel etkilerimizi azaltmak.
Sektör Liderliği: Enerji yönetim sistemi ve enerji performansımızı sürekli geliştirerek sektörde öncü bir kuruluş olmak.

Sonuç
Unsan-Un San. ve Ticaret A.Ş. olarak, bu enerji yönetim sistemi politikası doğrultusunda enerji tasarrufu, verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı konusunda üzerimize düşeni yapmaya kararlıyız. Bu sayede çevreye olan sorumluluklarımızı yerine getirirken, aynı zamanda şirketimizin uzun vadeli başarısına katkıda bulunacağına inanıyoruz.
Yıllık Üretim Yıllık Üretim 675000 TON 2020 cari yılı itibariyle firmamız; günlük 1850 ton, yıllık ise 675.000 ton buğday öğütme kapasitesine sahiptir. 
İhracat Kapasitesi İhracat Kapasitesi 4 KITA Kurulduğu günden bugüne sorunsuz bir şekilde dünyanın dört bir yanına ihracat yapmaktayız.
Kalite Sertifikası Kalite Sertifikası 6 BELGE 1976'dan beri tecrübesi, izin belgeleri, ödülleri ve sertifikalarıyla Osmanlı Un her zaman yanınızda!
Kalite ve Deneyim Kalite ve Deneyim 1976 'DAN BERİ Gelişmeleri yakından takip etmekte, imkanlar elverdiği ölçüde gerek teknolojik ve de gerek yapısal olarak kendini sürekli geliştirmektedir.
Osmanlı Un