Ana Sayfa
Ana Sayfa
Kurumsal
Kurumsal
Ürünler
Ürünler
Kalitemiz
Kalitemiz
İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları
Multi Medya
Multi Medya
İletişim
İletişim
Türkçe English
Destek Hattı
Osmanlı Un
MENU
 › Kurumsal
Yönetim
Hakkımızda
Vizyonumuz
Misyonumuz
 › Ürünler
 › Kalitemiz
 › Kalite Belgelerimiz
 › İnsan Kaynakları
 › Foto Galeri
 › Video Galeri
 › Unlu Mamul Tarifleri
 › Laboratuvarlarımız
 › Üretim Tesislerimiz
 › Temsilcilikler
 › İletişim
Hakkımızda
Osmanlı Un Fabrikası'nın bünyesinde yer aldığı Unsan Un Sanayi Ticaret A.Ş., Samsun ilimizde 1976 yılında kurulmuştur. Şimdiki şirket sahipleri KAZANCI ailesi tarafından 1988 yılında hisseleri devralınması suretiyle satın alınan şirketimiz isim ve marka değişikliğine giderek Osmanlı Un Fabrikası ismi ve Osmanlı markası adı altında faaliyetlerine devam etmiştir.
           
2009 cari yılı itibariyle 350 ton günlük ve 100.000 ton yıllık buğday öğütme kapasitesine sahip olan firmamız, ayrıca yaklaşık 360 tonu dökme olmak üzere toplam 600 ton kepek, 1500 tonu dökme olmak üzere 2000 ton un ve de 9.000 ton buğday depolama kapasitesine sahiptir. 
 
Ülke genelinde % 30'luk kapasite kullanım oranı geçerli olan kırmacılık sektöründe firmamız, % 95'lik kapasite kullanım oranı ile OSMANLI, AKÇA ve de SAMS UN marka adları altında gerek yurt içi ve gerek yurt dışında olmak üzere faaliyet göstermektedir.      
 
Firmamız 1996 yılından itibaren Azerbaycan, Gürcistan, 2005 yılından itibaren Irak ve 2009 yılı itibariyle de  Uzak-doğu ve Afrika pazarına ihracat yapmaya devam etmektedir
 
Firmamız, İstanbul Sanayi Odasınca hazırlanan Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2008 ve 2009 yılı listelerinde yer almıştır
 
Firmamız un sektörü ile ilgili tüm gelişmeleri yakından takip etmekte, imkanlar elverdiği ölçüde gerek teknolojik ve de gerek yapısal olarak kendini sürekli geliştirmektedir. Nitekim 2009 yılında faaliyete geçen tam otomatik un depolama ve paketleme sistemimizde bu gaye ile gerçekleştirilmiş yatırımlardır.
 
Firmamız ÖNCE KALİTE sloganından hareketle gerek birinci elden tüketicilere, gerekse un ürünleri imalatçılarına gerekli sıhhi ve kalite şartlarına haiz ve de gerektirdiği ölçüde katkısız buğday unu sunmaktadır.
 
Tüm çalışmalarımız esnasında yukarıda bahsettiğimiz kalite ve sıhhi şartların sağlanması ve gerekse Hak ve Hakkaniyetin korunması bizim için buğdayın alınmasından unun tüketiciye sunulmasına kadar geçen tüm evrelerde temel düsturdur. Bu amaçtan hareketle 2003 yılında TSE kalite belgesini alan firmamız ayrıca ISO 2200 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve Helal Gıda Üretim belgelerine de sahiptir.
Tanıtım Filmi
Firmamızın tanıtım filmini izlemek için tıklayınız
Tanıtım Filmi
Osmanlı Un
Üretim Tesislerimiz
Üretim tesislerimizin fotoğrafları için tıklayınız
Üretim Tesislerimiz
Osmanlı Un
İnsan Kaynakları
Osmanlı Un Ailesine katılmak için tıklayınız
İnsan Kaynakları
Osmanlı Un
Temsilcilikler
Osmanlı Un temsilcilikleri için tıklayınız
Temsilcilikler
Ana Sayfa - Kurumsal - Ürünler - Kalitemiz - İnsan Kaynakları - Foto Galeri - Video Galeri - İletişim
Copyright © Unsan Un Sanayi ve Tic. A.Ş. 2011 osmanliun.com. Tüm Hakları Saklıdır.
Designed By - Side Bilişim